Gabriela Gargaś - Trudna miłość

Cześć,

miłość nigdy nie jest kolorowa. Tylko my mamy wyobrażenie o niej, że jest taka miła i przyjemna. Zresztą otoczenie mówi nam, że kochanie kogoś to takie miłe uczucie, a nie zawsze tak jest. Sięgnęłam po książkę Gabrieli Gargaś "Trudna miłość". Autorkę znałam jako wspaniałą pisarkę, która tworzy książki takie inne i w pełni emocjonalne. Okładka śliczna, a powieść dobra. Zapraszam na recenzję książki o miłości, życiu oraz problemach.


Natalia czyli nieznajoma!

Główną bohaterką powieści jest Natalia, matka, żona, marzycielka. Sama o sobie mówi kura domowa, nie pracuje zawodowo. Ma 39 lat ale czy jest szczęśliwa? Pewnie na początku ale czy teraz? Ciągła rutyna, nudzi nawet najbardziej wytrwałych. W końcu budzi się i zaczyna się zastanawiać nad swoim życiem.

Myślę, że każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu odmiany, czegoś nowego. 

Natalia w czasie codziennych zakupów poznaje mężczyznę. Jest tajemniczy, interesujący i przystojny..
Czy połączy ich miłość, przyjaźń, a może uczucie? To pozostaje moją tajemnicą.
Jednak oni poznają się, obiecują sobie nie używać swoich prawdziwych imion, danych i innych ważnych szczegółów. Jednak chcą ze sobą spędzać czas.

Główna bohaterka w końcu zaczyna odkrywać siebie, to co zatraciła oraz swoje pragnienia, marzenia. Z nieznajomym odkrywa zapomniany przez nią świat, nowe uczucia, które zagubiła przez lata.
Czy odkryje to co straciła? Odnajdzie swoją drogę? Sama się w tym wszystkim bardzo pogubiła. Oby nie straciła przez to rodziny i swoich bliskich.

Natalia - postać dopracowana, interesująca. Niby kura domowa ale bardzo wrażliwa, zaborcza, zazdrosna. Jednak ma w sobie coś za co ją lubię. Jest bardzo podoba do nas, kobieta z wadami i zaletami jak każdy z nas. Odnalazłam w niej cząstkę siebie. Obym sama się tak nie pogubiła..


Sens książki

Miłość - to słowo przewodnie książki. Autorka powieści bardzo pięknie o niej pisała. Pokazała jej różne twarze. Nie tylko te miłe i przyjemne, ale i przykre i trudne. Jednak to uczucie potrafi zmienić nasze życie o 180 stopni. Chociaż nie każdy poznaje to uczucie. Odnalezienie drugiej połowy nie jest proste, a co dopiero przeżycie z nią naszego krótkiego i kruchego życia.

Powieść "Trudna miłość" to historia miłości ale również o bardzo chorym, małym serduszku. Jest to zarazem walka, zrozumienie i wybaczenie. Wszystko splata się w spójną całość wzruszającej opowieści. Poruszane są tu trudne tematy, widać szczere wypowiedzi bohaterów oraz trudne relacje uczuciowe. Emocje w książce są bardzo ważne. Autorka wie o czym piszę i jak wzruszyć swoich czytelników.

Skromne podsumowanie

Książkę polecam, ponieważ ułatwia zrozumienie czym jest miłość i jakie ma oblicza. Jest ona warta przeczytania oraz przeanalizowania. Polecam ją wszystkim ale przede wszystkim "kurą domowym". Może odkryjecie coś dla siebie z tej książki. Historia ma mnóstwo wartości które warto wpoić w swoje życie. Czytając powieść miałam wrażenie, że to opowieść o kobietach z sąsiedztwa tzw. "brudna rzeczywistość", a nie fikcja literacka.

Książkę polecam z czystym sumieniem!
Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Pielęgnacyjna Rewolucja , KAROGRAFIA