To skomplikowane. Julie - Jessica Park

Cześć,

pogoda ani trochę mnie nie motywuje. Nie wiem jak u Was ale ja tylko bym leżała, spała albo czytała. Mam kompletnego lenia i strasznie ciężko jest mi się skupić. Jednak wiem, że szukacie inspiracji, zarówno jak ja. Na dniach skończyłam książkę Jessica Park To skomplikowane Julie. Jesteście ciekawi? Zapraszam na moją krótką recenzje!Książkę kupiłam przypadkiem. Jakoś niezbyt przekonała mnie okładka i opis na książce. Myślałam, że to będzie płytka książka tak dla oderwania się ale, że kupiłam ją za 7 zł to pomyślałam, że dlaczego nie i kupiłam.

Wiek bohaterów sugeruje, że jest to książka młodzieżowa, jednak cała historia opowiada z jakimi problemami zmaga się młode pokolenie. Główni bohaterowie są dojrzali psychicznie i takiego doświadczania i myślenia brakuje niejednemu dorosłemu. Jednak tak dojrzałe charaktery były potrzebne, by pokazać powagę przekazywanej historii. Postacie są wykreowane perfekcyjnie. Nawet drugoplanowe są bardzo jaskrawe i indywidualne. Ważną postacią jest Celeste, która nie jest takim typowym nastolatkiem. Ma swój wykreowany świat i w swój sposób radzi sobie z problemami. Jest jedną z postaci drugoplanowych, a jednak jest bardzo indywidualną osobą.

Główną bohaterką jest tytułowa Julie, zaczynająca studia w Bostonie. Już pierwszego dnia, gdy wyjeżdża na studia dowiaduje się, że wynajęte przez nią mieszkanie nie istnieje i znajduje się tam restauracja serwująca burrito. Siedząc sama na ulicy dzwoni do mamy o pomoc. Sama w wielkim mieście nie ma do kogo się zwrócić o pomoc. Mama załatwia jej nocleg u koleżanki mamy z czasów studiów z którą nie miała od jakiegoś czasu kontaktu.Wtedy cała historia nabiera szybkiego tempa!

Rodzina Watkinsów u której zamieszkała Julie jest dość dziwna. Córka Celeste ma 13 lat i jest wyjątkowo inteligentna, jednak wszędzie ciągnie ze sobą kartonowego nieobecnego brata Fina. Matt to geniusz z matematyki i fizyki, jest typowym geekiem, jednak o dobrym sercu. Mama Erin to wykładowca na Harwardzkie, która wszędzie podróżuje na rowerze lub piechotą. Tata Roger badacz w Laboratorium Oceanografii Mikrobowej którego często nie ma w domu.

Wszystko już na pierwszych stronach powieści bardzo się komplikuje. Jest dużo zagmatwanych związków rodzinnych i relacji międzyludzkich. Niektóre sytuacje są łatwe do domyślenia, jednak nie wszystko jest widoczne na pierwszy rzut oka.Samo zakończenie otwiera wiele dróg do rozwoju. Niektóre sytuacje się wyjaśniają, a inne wciąż są w ukryciu. Chcę więcej! Do samego końca nie wiemy jak autorka wyjaśni mocno zagmatwaną sytuacje. Jednak jak to w książkach bywa wszystko wyjaśnia się między głównymi bohaterami.

Samą książkę bardzo lekko się czyta, nawet często się śmiałam. Trzeba pamiętać, że książka posiada sporo głębokiej treści. Wszystko czytało się jednym tchem. Dużym plusem jest, że książka nie posiada co drugi rozdział scen erotycznych. Muszę przyznać, że autorka odwaliła kawał dobrej roboty. Już nie mogę doczekać się kolejnych tomów.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Komentarze

instagram

POLECANE DLA CIEBIE