Odszkodowanie

Cześć,


finanse są mi bardzo bliskie. Sama procuje w księgowości i niedawno skończyłam studia w takim kierunku. Dobrze wiem, że ciężko jest uzyskać odszkodowania.

A co to właściwie jest odszkodowanie ?

to świadczenie mające na celu wyrównanie uszczerbku, jakiego doznała osoba na skutek tego, że jej prawnie chronione dobra i interesy zostały naruszone. W polskim ustawodawstwie i orzecznictwie pojęcie „odszkodowania” zwykło się łączyć z naprawieniem uszczerbku majątkowego, natomiast naprawienie uszczerbku niemajątkowego określone jest mianem zadośćuczynienia za krzywdę.
cyt. gazeta prawna [źródło]Co kiedy wystąpi szkoda i chcemy uzyskać odszkodowanie ?

Przede wszystkim nie panikować. Trzeba usiąść na spokojnie i się zastanowić. Doradzić się osób którym ufamy. Zawsze też możemy skorzystać z usług przedsiębiorstw zajmujących się odszkodowaniami. Pamiętajmy jednak by takie firmy sprawdzać np. w CIDG.

Życie Wam jednak na Nowy Rok unikania konfliktowych sytuacji i spokojnego życia bez konieczności walki z Ubezpieczycielami. Pozdrawiam


Podstawa prawna

  • Art. 316 i 322 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (Dz.U. nr 43, poz. 296 z późn. zm.).
  • Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz.U. nr 16, poz. 93 z późn. zm.).

Komentarze

  1. Ooo, bardzo przydatny post :D
    http://wishylss.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja wlasnie czekam na odszkodowanie od restauracji za zjarany plaszcz :P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

POLECANE DLA CIEBIE