Czas na Klocki Blocki

Cześć,

pamiętam jak by to było dziś, jak byłam mała. To dla  mnie niezwykły czas. Byłam wtedy bardzo marzycielskim dzieckiem i często wyobrażałam sobie różne nadzwyczajne historie. Duży wpływ na moją wyobraźnie miały wówczas bajki puszczane w telewizji ale i kasety kupowane przez moich rodziców. Jednak najwięcej czasu bawiłam się klockami. To była wielka frajda. Może moje klocki nie były tak fantastyczne jak dzisiejsze, bo to były zwykłe plastikowe klocki o różnych kolorach i wielkościach. To jednak dało się stworzyć najróżniejsze krainy i zanurzyć się w bajkową krainę.


Obecnie na rynku mamy wiele firm oferujących klocki wielu typów i rodzajów. Najbardziej popularne LEGO wręcz zawładnęły rynkiem i każdy najmniejszy człowiek zna ich nazwę. Jednak konkurencja nie śpi. Klocki są niesamowicie drogie i już za małą paczuszkę trzeba zapłaci krocie. Zabawki stają się coraz ambitniejsze i dążące na dzisiejszą modą. Patrząc na dzisiejszy rynek to można rzec, że firma LEGO zawładnęła wręcz monopolistycznie wszystkie rynki, poprzez dostosowanie produktu do modnych bajek, piosenek, czy stylów. Wszystko dąży z biegiem czasu i globalizacji. Jednak pamiętajmy również o naszych rodzimych firmach. Ważne jest by wspierać naszą rodzimą produkcje oraz wspierać producentów którzy oferują produkty bardzo dobrej jakości.Ja osobiście uwielbiam tradycyjne bajki. U mnie w domu zawsze jest dużo dzieci, mimo, że sama jeszcze nie mam swojego. Chrześnica, małe sąsiadki i wiele by tu mówić, ale głównie dziewczynki są u mnie i opiekuje się nimi. Często bawiliśmy się klockami, aż tu nagle przywiozłam klocki Blocki. Dziewczynki, aż zapiszczały z radości kiedy zobaczyły zestawy. Jedyne co mi pozostało to pomóż im ułożyć i spędzić z nimi następne godziny. ;-)Dla mnie dużym plusem są śliczne opakowania i zdjęcia, który zachęcają do kupna. Trzeba powiedzieć, że bardzo ładnie prezentują produkty, widać wszytko co chcielibyśmy wiedzieć oraz możemy wszelkie niezbędne informacje odczytać. Za co daję plusa. Następna kwestią są produkty w środku. Są posortowane wielkością dzięki czemu łatwiej nam dobrać odpowiedni klocek. Do każdego opakowania dołączona jest instrukcja książkowa formatu A4 w której znajdziemy krok po kroku które klocki powinniśmy użyć i jak je ułożyć. Instrukcja jest niezwykle prosta i przejrzysta. Dziewczynki i ja dałyśmy radę! Same klocki mają niezwykle ładne kolory i wzory, są niesamowicie przemyślane i wszystko pasuje do siebie idealnie. Widać, że wszystko było solidnie przemyślane. Kolejnym plusem klocków są zapasowe elementy, które są przede wszystkim dla najmniejszych kawałków ale te najczęściej się gubią. Z tego faktu się bardzo cieszę, bo nie jeden nam uciekł w czasie budowania.


Wszystkie klocki pasowały do siebie. Jednak niektóre wymagały od nas nieco więcej siły lub manualnych umiejętności. Ze wszystkim poradził, by sobie przeciętny 7 latek, lecz troszkę mojej pomocy się przydało. Z jednej strony to dobrze, bo dzieci były samą budową mocno zafascynowane i strasznie się starały. Nie był one zbyt proste i każdy ułożony kloce sprawiał, że się uśmiechały! Z drugiej jednak trudniej wchodzące klocki sprawiały i mi trudność, bo trzeba było je mocniej docisnąć.
Gotowa budowla z klocków jest solidna i nie niszczy się w trakcie zabawy. Można według swoich upodobań zmieniać elementy i mieszać między seriami. Wszystko do siebie pasuje mimo innych serii. Ja mam dwa rodzaje klocków "Zabawa na basenie" i "Przyjaciółki w kawiarence". Oba pasują do siebie zarówno kolorystycznie, jak i stylistycznie. Raz nawet mocno stuknęliśmy gotową budowle i nic się jej nie stało, mimo upadku ze stołu. Parę elementów poleciało dalej ale klocki nie wygięły się i są całe. Więc test upadku przetrwały ;)Dużym plusem jest sam wygląd gotowych zabawek. Dla mnie są niezwykle magiczne. Moje zestawy posiadają mnóstwo dodatków, elementów i wymyślnych detali. Zabawa takimi klockami to istna przyjemność. Jednak za jeden z największych plusów dla mojego portfela jest cena, bo już na jeden zestaw taki jak mój możecie zapłacić około 40 zł. Co dla mnie jest niezwykle mało w porównaniu z konkurencją. Szczerze polecam ja, moja chrześnica i sąsiadki! Na pewno kupie też inne zestawy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia!

Komentarze

instagram

POLECANE DLA CIEBIE