Czemu warto znać prawo? Zawód radcy prawnego

Cześć,

jak to jest, że w życiu spotyka nas tyle pecha? Jak się zachować, co robić? To nie zawsze jest takie proste. Zdarza się, że musimy zachowywać się przyzwoicie i w takich sytuacjach pomaga rodzina. Jednak, gdy sytuacja jest niezwykle trudna przydaje się radca prawy .


Kiedy przydaje się pomoc specjalisty?
"Radca prawny – w Polsce zawód prawniczy zajmujący się świadczeniem pomocy prawnej, w szczególności polegającej na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy. Jest wykonywany na podstawie ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych ." 
Źródło: Dz.U. 1982 nr 19 poz. 145, isap.sejm.gov.pl

Czym się różni radca prawny od adwokata? 
Podstawową różnicą miedzy zawodami jest to, że adwokat może reprezentować Nas w sprawach karnych i karnoskarbowych, zaś radca prawny nie może. Zaś w każdych innych sprawach oba zawody mogą reprezentować nas przed sądami.
Radce prawnego jesteśmy w stanie zatrudnić ma umowę o prace, a adwokaci wykonują zawód w drodze indywidualnej działalności gospodarczej albo jako wspólnik spółki.Co ciekawe Polska jest jednym z krajów gdzie występuje dualizm zawodów prawniczych. Z tego co mi wiadomo dążymy do ich połączenia. Jednak co z tego wyniknie? Przekonamy się!

Pozdrawiam!

Komentarze

  1. Sama jestem prawnikiem jednak dzis wybralabym inna droge ksztalcenia, choc niewatpliwie studia prawnicze wciaz potrafia otworzyc wiele drzwi, choc i to coraz silniej sie zmienia :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że wyjaśniłaś różnicę między radcą prawnym a prawnikiem.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

POLECANE DLA CIEBIE