Bullet Journal - Świetna organizacja czasu?

Cześć!

Dziś już ostatni poniedziałek przed Świętami! Zakupy już zrobione? Moje po części są gotowe. Pozostaje jeszcze zapakować i ogarnąć w domu. Jak ja to zrobię? Znając życie jak co roku na wariata. Jeśli u Was zakupy jeszcze nie zrobione to co powiecie na Bullet Journal? Ja już mam swój i opowiem Wam o nim słów kilka. Zapraszam!


Na czym polega koncepcja BULLET JOURNAL?

Bardzo ciężko znaleźć nam urządzenie, kalendarz, aplikacje, która mogłaby się być w pełni elastyczna i zmienna oraz żeby zawierała wszystkie niezbędne dane.

Najprościej jest stworzyć coś swojego, od podstaw. Miejsce gdzie sami możemy wszystko edytować i stworzyć swój oryginalny system. Sama pracuje w logistyce i wiem, by wszystko sprawdzić, robię kółka, kreski, czy krzyżyki, często maluję i i zakreślam. Wszystko to sprawia, ze mam lepsza organizację czasu oraz wiem w którym miejscu skończyłam.

Najlepszą metodą organizacji pracy jest Bullet Journal. Znacie tą metodę? 

Metoda opiera się na paru prostych zasadach. Większość wykonujemy samodzielnie i wiemy, że będzie on całkowicie spersonalizowany.


W moje ręce w tym roku trafiły dwie pozycje.

Pierwsza z nich to Twój rok z bullet journal. W tym poradniku nauczysz się jak stworzyć swój wyjątkowy i własny notatnik. Żeby to wszystko uczynić wystarczy nam tylko zwykły zeszyt i parę przyborów do pisania.
Dzięki temu poradnikowi nauczysz się zapisywać ważne daty, marzenia, plany, inspiracje oraz cenne wspomnienia tak by nic nie umknęło twojej uwadze. Dzięki temu, że spersonalizujesz swoją listę to nigdy nie zapomnisz o zadaniach jakie masz do wykonania.

Najprościej zacząć od ustalenia sobie celów. Najpierw tygodniowych, potem miesięcznych. Warto pisać sobie długoterminowe zadania. Po każdym wykonaniu zadania warto siebie nagradzać, nawet dobrym, słowem w swojej głowie to niesamowicie nam nakręca i podnosi na duchu. Dzięki tak prostym krokom zorganizujesz się bardzo efektywnie!


Druga pozycją jest Bullet Journal Bądź pięknie zorganizowana. Notatnik przygotowany przez artystę plastyka, który jest gotowy by go samemu uzupełniać i dostosować do swoich potrzeb. Jeśli nie lubisz zaczynać od zera i mieć piękny bullet journal to polecam ten tytuł bo tutaj wszystko jest bardzo proste i przejrzyste.

Ta wersja Bullet Journal to połączenie organizera, dziennika i notesu. Znajdziemy w niej wszystko, nawet rzeczy o których nie pomyślimy, że warto zanotować. Jeśli szukasz gotowej wersji, która jest niesamowicie ozdobiona i posiada wszystko w jednym miejscu to ta pozycja jest dla Ciebie. Już więcej nie zapomnisz o ważnych datach, spotkaniach czy o swoich marzeniach i nadziejach. Notuj każdą myśl. Nigdy nie wiadomo kiedy może Ci się to przydać. Książka ta jest równoważnią między celami krótko i długoterminowymi. Możesz żyć życiem jakim tylko zapragniesz ale pamiętaj o dobrej organizacji czasu, a wszystko może się spełnić!

Jeśli szukacie jeszcze prezentu na Święta to może Bullet Journal będzie idealny?!

Jak dla mnie oba dzienniki to bomba! Ja już swój zapisuję. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Komentarze

instagram

POLECANE DLA CIEBIE