Prawnik - zawód czy powołanie?

Cześć,

Jak byłam mała chciałam być sprzedawcą. Po paru latach chciałam zostać modelką, a jeszcze później malować obrazy. Dziś zostałam księgowa. Czy to nie duża skrajność? Takie już jest życie. Jako mała dziewczynka, jako nastolatka i jako dorosła już osoba mamy całkiem inne plany na przyszłość. Chociaż marzenia się nie zmieniają, najwyżej cele.

Czy kiedykolwiek chcieliście zostać prawnikiem? Prawnik to zawód do którego trzeba się uczyć wiele lat. Być na bieżąco ze wszystkimi zmianami w ustach, rozporządzenia itp. Dziś to jeden z najbardziej opłacanych zawodów.

W ogóle kto to jest prawnik ?

"Prawnik to osoba naukowo lub zawodowo zajmująca się prawem, znająca przepisy i potrafiąca zastosować je w praktyce. Dawniej prawnikiem można było zostać po studiach humanistycznych, dzisiaj, by moc wykonywać ten zawód należy ukończyć studia wyższe na Wydziale Prawa i Administracji, a następnie odbyć straż w konkretnej specjalizacji. Zawodów prawniczych jest kilkanaście, do najpopularniejszych należą: sędzia, prokurator, adwokat, radca prawny, notariusz czy też komornik." (cyt. studianet.pl)

A kto może zostać prawnikiem?

Każdy? No nie do końca. Dla mnie taka osoba powinna być odpowiedzialna, posiadająca dobra pamięć, twardo stojąca na ziemi oraz co najważniejsze pracowita. Myślę, również że osoba taka powinna być ciekawska i zarazem bardzo wnikliwa. Wszystkie te cechy opisują jak dla mnie idealnego prawnika.

A kim wy chcieliście zostać jak byliście mali?
Kim zostaliście teraz z zawodu?
Jaki macie stosunek po prawa i prawników?

Pozdrawiam serdecznie i żecze miłego dnia.

Komentarze

  1. Od zawsze chciałam być nauczycielką i po części spełniłam to marzenie. Skończyłam studia pedagogiczne, ale niestety nie znalazłam pracy w tym zawodzie. Pasja do kosmetyków sprawiła, że obecnie uczę się na kierunku Technika Usług Kosmetycznych. Człowiek uczy się całe życie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Prawo nie dla mnie :) też mam zamiar zostać księgową :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja jestem z wykształcenia prawnikiem, aczkolwiek drogę zawodową obrałam zgoła inną i nie żałuję. Prawo to nie jest do końca moje powołanie, chociaż pozwy, wezwania i wiele innych pism potrafię tworzyć bez problemu oraz wykorzystywać znajomość przepisów w praktyce (to mi się przydało w życiu już wiele razy), jednak studiów prawniczych nie polecam, bo na rynku jest już przesyt wszelkich adwokatów, radców, notariuszy itp :P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram

POLECANE DLA CIEBIE